Akusztik - Ne 05.04. 03:55
Hajdu Klára és Szakonyi Milán. Magyarország (2023). Hajdu Klára és Szakonyi Milán neve ismerősen csenghet a jazz és a könnyűzene rajongóinak egyaránt. Klára a hazai jazz élet kiemelkedő énekes-dalszerzője és tanára. Több mint15 éves, kétszeres Fonogram-jelölt quartetjének dalait Európától Mexikóig pörgetik a rádiók és több mint 30 országban streamelik őket a rajongók. Milán hazánk egyik legkülönlegesebb hangú énekese, aki amellett, hogy több éve énekel a Fonogram-díjas Balázs Elemér Groupban, a magyar könnyűzenei élet oszlopos tagja. Együtt zenél és énekel Boggie-val és Romhányi Áronnal. Klára és Milán duójának sajátos stílusa finom akusztikus muzsika, amiben a pop és a jazz elemei ízlésesen keverednek. A páros már énekelt Münchenben, Londonban, Kanadában és még az USA-ban is. "You're Gonna Rise" című első közös szerzeményükre a szakma is felfigyelt, hiszen beválogatták 'A Dal 2019' TOP30 dala közé. Jelenleg első közös albumukon dolgoznak. Koncertjeiken általában gitárkísérettel és looperrel hallhatjuk őket, de ezen a különleges eseményen nagyszerű zenészekkel egészülnek ki, hogy az eddig megjelent dalaik eredeti zenekari hangszerelésben most először élőben is megszólalhassanak. Közreműködnek: Antal Gábor - zongora, Szentgallay György - basszusgitár, Molnár Mátyás - dob. Hajdu Klára és Szakonyi Milán az Akusztikban, az M2 Petőfi TV-ben.
Více informacíEpizody
Akusztik - Všechna vysílání
Akusztik - Pá 03.07. 23:30
Akusztik - Pá 03.07. 23:30
Csóka Anita és a Vintage Time Band. Magyarország (2026). A Csóka Anita és a Vintage Time Band egy 2022 végén alakult formáció, amely a klasszikus jazz, a swing, a blues, a bossa nova és a régi idők tánczenés hangulatát idézi meg. A formáció célja a zeneirodalom legismertebb dalainak újragondolása. Repertoárjukban a fülbemászó örökzöldek mellett izgalmas átiratok is szerepelnek – a koncerteken a swinges ritmusoktól a bossa nováig minden megtalálható.
Akusztik - Pá 03.07. 00:25
Akusztik - Pá 03.07. 00:25
Kökény Attila.
Akusztik - Čt 02.07. 00:25
Akusztik - Čt 02.07. 00:25
Omen. Az Omen 1990-ben alakult az akkori legnépszerűbb magyar heavy metal zenekarból, a Pokolgépből kivált Nagyfi László és Kalapács József kezdeményezésére. Az Omen rögtön lemezszerződést kapott az akkor még monopolhelyzetben lévő Hungarotontól, s a Feketében c. album (1991) elindította a zenekart a siker útján. 2012-ben az új felállás (Nagyfi László-gitár, Nagyfi Zoltán-dob, Vörös Gábor-basszusgitár, Szijártó Zsolt-gitár, Koroknai Árpád-ének) "Nomen est omen" címmel új dupla albumot jelentetett meg. A friss szerzeményekhez Horváth Attila és Szeberényi Attila írta a szövegeket. A már klasszikusoknak számító dalokhoz Derzsi György írt szimfonikus hangszerelést. A korongon bónuszként helyet kapott a "Jó utat barátom" (Ángyán T. , Molics Zs.) című dal is Daczi Zsolt emlékére. 2012-ben a gitáros poszton tagcsere történt. Az új gitáros Nagy Máté "Kölyök" lett. Az új nóták sodró lendülete, valamint a régiek újrahangszerelt változata kivívta a szakma, a közönség és a kritikusok elismerését is, új lökést adva ezzel a zenekarnak. 2019 május végén, tagcsere történt az énekes poszton, Koroknai Árpád helyére Molnár Péter érkezett. Az Akusztik legendák koncerten a zenekar korábbi énekese, Koroknai Árpád volt a vendég.
Akusztik - St 01.07. 02:25
Akusztik - St 01.07. 02:25
Syl Mohai. Magyarország (2026). Syl Mohai egy ifjú tehetség, Barta Tamás-díjas előadó, dalszerző. Fiatal kora ellenére már számos hazai és nemzetközi gitárverseny első díját nyerte el. Évek óta önálló fellépőként, illetve közreműködőként vesz részt különböző zenei projektekben. 2023-ban megjelent Discover című debütáló albuma, majd 2025-ben két lemezt is kihozott, egyik az Unhappy, másik pedig az Upside Down címet viseli. Saját szövegeit saját virtuóz gitározásával kíséri, amely időnként szemtelenül felszabadult szólózásokba csap át.
Akusztik - Út 30.06. 00:25
Akusztik - Út 30.06. 00:25
Syl Mohai. Magyarország (2026). Syl Mohai egy ifjú tehetség, Barta Tamás-díjas előadó, dalszerző. Fiatal kora ellenére már számos hazai és nemzetközi gitárverseny első díját nyerte el. Évek óta önálló fellépőként, illetve közreműködőként vesz részt különböző zenei projektekben. 2023-ban megjelent Discover című debütáló albuma, majd 2025-ben két lemezt is kihozott, egyik az Unhappy, másik pedig az Upside Down címet viseli. Saját szövegeit saját virtuóz gitározásával kíséri, amely időnként szemtelenül felszabadult szólózásokba csap át.
Akusztik - Po 29.06. 03:55
Akusztik - Po 29.06. 03:55
Poniklo.
Akusztik - Pá 26.06. 23:30
Syl Mohai. Magyarország (2026). Syl Mohai egy ifjú tehetség, Barta Tamás-díjas előadó, dalszerző. Fiatal kora ellenére már számos hazai és nemzetközi gitárverseny első díját nyerte el. Évek óta önálló fellépőként, illetve közreműködőként vesz részt különböző zenei projektekben. 2023-ban megjelent Discover című debütáló albuma, majd 2025-ben két lemezt is kihozott, egyik az Unhappy, másik pedig az Upside Down címet viseli. Saját szövegeit saját virtuóz gitározásával kíséri, amely időnként szemtelenül felszabadult szólózásokba csap át.
O pořadu
Hajdu Klára és Szakonyi Milán. Magyarország (2023). Hajdu Klára és Szakonyi Milán neve ismerősen csenghet a jazz és a könnyűzene rajongóinak egyaránt. Klára a hazai jazz élet kiemelkedő énekes-dalszerzője és tanára. Több mint15 éves, kétszeres Fonogram-jelölt quartetjének dalait Európától Mexikóig pörgetik a rádiók és több mint 30 országban streamelik őket a rajongók. Milán hazánk egyik legkülönlegesebb hangú énekese, aki amellett, hogy több éve énekel a Fonogram-díjas Balázs Elemér Groupban, a magyar könnyűzenei élet oszlopos tagja. Együtt zenél és énekel Boggie-val és Romhányi Áronnal. Klára és Milán duójának sajátos stílusa finom akusztikus muzsika, amiben a pop és a jazz elemei ízlésesen keverednek. A páros már énekelt Münchenben, Londonban, Kanadában és még az USA-ban is. "You're Gonna Rise" című első közös szerzeményükre a szakma is felfigyelt, hiszen beválogatták 'A Dal 2019' TOP30 dala közé. Jelenleg első közös albumukon dolgoznak. Koncertjeiken általában gitárkísérettel és looperrel hallhatjuk őket, de ezen a különleges eseményen nagyszerű zenészekkel egészülnek ki, hogy az eddig megjelent dalaik eredeti zenekari hangszerelésben most először élőben is megszólalhassanak. Közreműködnek: Antal Gábor - zongora, Szentgallay György - basszusgitár, Molnár Mátyás - dob. Hajdu Klára és Szakonyi Milán az Akusztikban, az M2 Petőfi TV-ben.